fbpx

Pierwsze buty dla dziecka – kiedy kupić?


Kiedy kupić pierwsze buty dla dziecka – to jedno z pytań, które pojawia się w głowie rodzica, a czasami nawet już przyszłego rodzica. Są rodzice, którzy jeszcze zanim pojawi się dziecko poszukują butów dla dziecka. Nie jest to dobry kierunek, ale wielokrotnie możecie spotkać buty w wyprawkach dla dziecka.

Czy dziecko potrzebuje butów zanim zacznie chodzić?

Jeśli dziecko nie chodzi, nie mamy co się zastanawiać.
Buty nie będą nam jeszcze potrzebne. To najprostsza sytuacja.

Nie chodzi – nie kupujemy butów.

Chociaż nie raz przejdzie przez głowę myśl, jak pięknie moje dziecko wyglądałoby w tych bucikach, gdy widzisz kolejną słodką reklamę butów dla dzieci. Pamiętaj, że dziecko nie chodzi.

Nie ma żadnych podstaw, aby zakładać takiemu maluszkowi obuwie.
Do zabezpieczenia przed chłodem, ogrzania stópek, wystarczą skarpetki.
Dziecko, które nie chodzi nie ma jeszcze na tyle rozwiniętych mięśni i więzadeł w stopie, by utrzymać swój ciężar ciała.

Kiedy zatem kupić buty dla dziecka?

Pierwsze buty warto kupić, gdy maluch porusza się już całkiem sprawnie i jest w stanie sam się przemieszczać na dwóch nogach. Idealnie sprawdzą się na pierwsze samodzielne spacery po parku czy wycieczkę na plac zabaw.

W domu może nadal chodzić na bosaka, aby wzmacniać prawidłową postawę i mięśnie. Warto też pozwalać dziecku jak najczęściej chodzić na bosaka po trawie, piasku czy kamieniach. Nic tak bowiem nie kształtuje i nie wzmacnia dziecięcej stópki jak chodzenie na bosaka.

Wybór odpowiednich butów dla dziecka jest niezmiernie istotny, gdyż stopy małych dzieci są bardzo podatne na odkształcenia i źle dobrane buty mogą wyrządzić dziecku więcej krzywdy niż pożytku. Warto zatem poczekać na odpowiedni moment.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I otrzymaj 10% zniżki.